E - P 9:00-17: 00 info@arex.ee
(+372) 5666 6518
Taaskasutus, kui ei vaja anna ära, säästa loodust, säästa raha

Taaskasutus

Alati ei pea mööblit või tehnikat utiliseerima, kui see on korralik ja/või töökorras. Taaskasutus on roheline mõtteviis, mis säästab nii rahakotti, kui ka loodust. Suunates enam Sulle mittevajalikud esemed taaskasutusse saad aidata ka hädasolevaid või raskustesse sattunud inimesi.

Mis sobib taaskasutamiseks?

Kasutatud riided ja jalanõud – riided peavad olema puhtad ja terved. Kulunud ja katkised riided tuleks siiski utiliseerida või kasutada muul moel (kui oled rohelise mõtteviisiga ja näputöös osav, siis võid nendest teha ka näiteks kaltsuvaipu, lapitekke, padjakatteid, kaltsunukke jms.)

Kasutatud mööbel – terve ja puhas. Taaskasutusse saab suunata diivanid, kapid, kummutid riiulid, lauad, toolid jms. Taaskasutusse ei sobi kahjuks nõukaaegne mööbel nagu lakitud sektsioonid jms. Selle põhjuseks on praktiliselt olematu järelturg. Kui Sul on mõni tuttav, kes saab sellise mööbli ära kasutada keldris või garaažis, siis ei tarvitse ka sellist mööblit utiliseerida, kuid muul juhul kuulub selline mööbel siiski utiliseerimisele. Utiliseerimisest saad täpsemalt lugeda SIIT

Tehnika – arvutid, telerid, raadiod, muusikakeskused, külmikud, pesumasinad. Tervest ja töökorras tehnikast tunneb rõõmu iga abivajaja. Tehnika peaks olema siiski mitte väga vana, taaskasutusse kõlbab eelkõige tänapäevasem tehnika (nt nõukaaegsel kineskoopteleril või raadiol puudub järelturg).

Taaskasutusse sobivad veel terved ja korralikud mänguasjad, hobivahendid, muusika- ja filmiplaadid, aksessuaarid, nõud ja söögiriistad jpm.

Kas minu mööbel või esemed sobivad taaskasutuseks?

Kui Te ei ole kindel, siis saatke meile nimekiri ja võimalusel pildid, meie spetsialistid oskavad anda hinnangu.

Kuidas tellida ja mis maksab?

Taaskasutuse puhul tuleb tasuda vaid transpordi ja tööjõu eest erinevalt utiliseerimisest, kus lisandub utiliseerimistasu vastavalt mahule.
Tellimiseks või hinnapakkumise saamiseks saada meile päring alloleva vormi kaudu, kiri info@arex.ee või helista +372 5666 6518