E - P 9:00-17: 00 info@arex.ee
(+372) 5666 6518

Külmkapi transport

Külmkapi transport sujub ja külmkapp töötab tõrgeteta ka peale kolimist, kui see eelnevalt ette valmistada ja pidada kinni mõnest lihtsast, kuid olulisest soovitusest.

Külmkappe ei ole üldiselt soovituslik pikali panna ja külili transportida. Kindlasti ei tohi külmkappi transportida selili!
Äärmisel vajadusel võib külmikut transportida küll külili, kuid seejuures ei tohiks seda uuesti tööle panna 3-24h pärast transporti.
Seismise aeg sõltub suuresti külmiku tüübist ja külili olemise ajast. Samuti on soovitatav lasta külmikul püstises asendis mõned tunnid seista, kui see on toodud väljast või mõnest muust ruumist, kus on külmakraadid.

Külmkapi soovitame juba enne kolimispäeva ette valmistada. Külmkappe ei tohiks kolida koos sisuga!

Külmkapi sisu (piim, jogurt, munad, moos jne) võib lekkida või transpordi käigus katki minna ja kahjustada külmkappi. Peale selle on sisuga külmkapp oluliselt raskem, kui tühjalt ja raskendab transporti.

Soovitused enne külmkapi transportimist:

  1. Lülita külmkapp välja ja eemalda toitejuhe seinast (päev enne transporti).
  2. Võta külmkapist välja kõik toidud, sulata, puhasta ja kuivata.
  3. Kinnita lahtised riiulid ja sahtlid teibiga (paberteip vm kergelt eemaldatav teip), et need ei hakaks transpordi ajal liikuma. Eriti oluline on kinnitada lahtised riiulid ja sahtlid, kui külmkapp kavatsetakse transportida külili asendis! Antud töö võib teostada ka kolimismeeskond jooksvalt kolimise käigus.
  4. Uksed kinnita (paber)teibiga või kileta külmik, et need ei tuleks tõstmise ajal ootamatult lahti.
    Antud töö võib teostada ka kolimismeeskond jooksvalt kolimise käigus.

Kui transpordite oma jõududega, siis kallutage külmkapp vajadusel küljele, mitte taha. Tassige küljel, uste hinged üleval pool.
Kui kasutate vedamiseks paki- või trepikäru, siis paigutage külmik kärule küljega, mitte tagumise poolega.

Ps! Osad kliendid soovivad oma külmkapid või sügavkülmad transportida ilma, et toiduained või sügavkülmutatud tooted välja võetaks. Sellisel juhul Arex Logistics teostab töö kliendi omal riisikol ehk ei võta endale mingit vastutust, kui külmkapp nt peale transporti ei tööta.