E - P 9:00-17: 00 info@arex.ee
(+372) 5666 6518

Nõude pakkimine

Üks aeganõudvamaid tegevusi kolimisel on nõude pakkimine, kuid selle lohakas teostus või tegemata jätmine võib hiljem päädida katkiste nõudega. Kuidas pakkida nii, et nõud ka peale kolimist oleksid kõik terved ja ühes tükis? Järgi meie nõuandeid ja saad olla kindel, et lahtipakkimisel ei taba Sind “üllatused”.

TÄHELEPANU! Kõigi nõuannete järgimine toimub teie omal vastutusel. Nende nõuannete kasutada üritamisel tekkida võivate kahjude eest olete te ise vastutav. Järgige meie nõuandeid vaid siis, kui olete kindel selles, mida ja kuidas teete. Nõude pakkimine - kolimisteenus

Teostus:

Kerge

1. Varu pakkematerjali

Mitmekihilised ja vastupidavad kolimiskastid, teip, pakkepaber

2. Sea valmis mugav töökoht

Alustuseks sea endale valmis mugav töökoht, kus pakkima hakkad. Töökoht võiks olla mõne laua peal, sest nõude pakkimine võtab oluliselt kauem aega, kui muude esemete pakkimine ja mida vähem pead kummardama seda parem. Aseta töökohale enda ette kolimiskast ja kasti kõrvale pakkepaber.

3. Vooderda kolimiskasti põhi ja nurgad
Enne nõude paberisse mähkimist ja kasti asetamist on otstarbekas vooderdada kasti kõik nurgad ja põhi. Kolimiskasti põhja vooderdamine aitab vältida sisu põrutada saamist ja võimalike lööke kasti alt ning nurkadest. Nurkade vooderdamiseks kortsuta pakkepaber ja aseta paberi nutsakad kasti nurkadesse. Kasti põhi vooderda samuti kortsutatud paberiga. Ära hoia paberit kokku vooderdamise arvelt, sest see võib hiljem Sinu nõudele saatuslikuks saada!

4. Paki süsteemselt, kindlas järjekorras
Alusta nõude pakkimist kasti raskematest ja tugevamatest nõudest ning lõpeta kasti ülaosas kergemate ja õrnematega. Alumiseks kihiks võivad olla nt. ahjuvormid, pannid, potid, tugevamad kausid jms. Kindlasti ei tohi alustada šampuseklaasidest, õrnadest serviisidest vms. kergesti purunevatest nõudest.

5. Mähkimine pakkepaberisse
Pakkepaberikulu peaks olema 1-2 lehte pakkepaberit 1 eseme kohta (eriti õrnade esemete puhul 2-3 lehte). Täpne kulu sõltub pakitava nõu iseärasustest. Pakkepaberi asemel võib kasutada ka ajalehti, kuid tuleb arvestada võimalusega, et trükivärv võib määrida nõud (niisked nõdu või ajaleht) ja pärast lahtipakkimist tuleb nõusid puhastama hakata (halvimal juhul ei pruugi trükivärv enam üldse maha tulla). Ära mingil juhul keera klaase paberisse nagu “vorsti” – see ei kaitse neid kuidagi põrutuste eest! Klaasi pakkimiseks aseta klaas pakkepaberi peale ja polsterda nii, et paber jääb ümber klaasi kohev. Kortsus paberi ja klaasi (nõude) vahele jäävad õhuvahed tagavadki piisava kaitse. Kui Sulle tundub, et klaas, taldrik, vm pakitav nõu ei ole ikkagi piisavalt hästi kaitstud, siis korda protseduuri, sest ütleb ju vanasõnagi “parem karta, kui kahetseda”. Sama tehnikaga peaksid paki kõik nõud.

6. Pakitud nõude asetamine kolimiskasti
Pakitud nõud aseta kolimiskasti tugevamad ja raskemad all ja õrnemad, kergemad peal. Kui esimene kiht on laotud kasuta tühjade kohtade täitmiseks pakkepaberi nutsakaid, et fikseerida nõud kastis. Enne järgmise kihi ladumist kata eelmine kiht kohevalt paberiga, et kihid ei puutuks otseselt omavahel kokku. Ära unusta polsterdamast ka kasti külgi! Sellise tehnikaga paki kast nõusid täis. Kast on täis, kui kasti ülemisse osasse jääb vähemalt 5-10cm vaba ruumi. Vabaks jääv ruum täida kohevalt paberiga.
Nõude pakkimine, pakkimisteenus
7. Kasti sulgemine ja märgistamine

Kast sulge pealt pakketeibiga. Kui järgisid täpselt eelpool toodud nõuandeid, siis on sinu nõudekast turvaliselt pakitud ja kaitstud võimalike löökide ja põrutuste eest aga jäädes autos nt. raamatukastide alla, ei pruugi ta siiski vastu pidada. Et nii ei juhtuks, markeeri kast kirjaga “ÕRN, NÕUD!” ja osuta kasti küljel noolega kasti ülaosa suunas. Nii toimides väldid, et sinu nõude kast asetatakse autos raskete kastide/esemete alla või keeratakse sootuks tagurpidi.

Kokkuvõtvalt
1. Sea valmis pakkimiseks vajalik töökoht
2. Vooderda kolimiskasti põhi ja nurgad
3. Paki tugevamad esemed alla ja nõrgemad peale
4. Vooderda iga kihi vahe ja kasti küljed
5. Vooderda kasti pealmine osa 5-10cm paksuselt
6. Sulge kast teibiga ja markeeri kirjaga “ÕRN, NÕUD!” ning osuta noolega kasti ülaosa suunas