E - P 9:00-17: 00 info@arex.ee
(+372) 5666 6518

Kolimine ja kolimisteenus talvel

Kolimine talveperioodil eeldab ilmastikuoludest tulenevalt rohkem tähelepanu ja ettevalmistusi, kui näiteks suvel.

Toome järgnevalt välja mõned märksõnad ja soovitused, millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata, kui kolida on vaja talvel.

 

Päevavalgus
Kuna talvel on valget aega oluliselt vähem, kui suvel ja hämaras on raskem asju kolida (nt peale- ja mahalaadida), siis võimalusel planeerige kolimine ajavahemikku, millal väljas on valge.
Suurema kolimise puhul soovitame kolimisega alustada kindlasti juba hommikul, et minimaliseerida kolimisaega, mis võib jääda pimeda peale.
Laias laastus on parim ajavahemik kolimiseks talveperioodil kella 9 ja 16 vahel.

Külm ilm, miinuskraadid
Siin peaks tähelepanu pöörama enim pakkimisele. Esemed ja vedelikud, mis ei kannata külma, tuleks pakkida ja soojustada nii, et külma ligipääs oleks minimaliseeritud. Toataimede kolimisel, tuleks need pealelaadida kolimisautosse viimaste seas ja maha esimestena.
Lilled ja taimed, mis mahuvad sõiduautosse võib võimalusel transportida sihtkohta ka sõiduauto salongis.

Libedus
Teed ja tänavad on talvel alatihti libedad, kuid libastumine koos kolitava varaga võib kaasa tuua nii kolitava vara kahjustada saamise, kui terviseriskid.
Seetõttu tuleks jälgida, et kolimisteekond välisuksest kolimisautoni oleks võimalikult jää- ja lumevaba. Vajadusel ja võimalusel teha libedusetõrjet.

Lumi, niiskus
Lumega (eriti sulalumega) kaasneb pori ja vesi, mis jalanõudega tahes tahtmata õuest tuppa kaasa veetakse.
Kolimise käigus aga tuleb sammuda õue ja siseruumi vahel korduvalt ja pidev jalatsite ära võtmine on antud juhul üsnagi tüütu, lisaks venitab see kolimisekestvust.
Vältimaks suuremas koguses lume ja pori tuppa toomist võib asetada ukse ette vett imava mati, lapi, rätiku vms.
Samuti võib katta põrandad ja liikumisteekonna ehituspapiga. Meie kolijatel on kaasas ka kilesussid, kuid nende kasutegur, pideva väljas käimisega ei ole
just kõige efektiivsem. Kui on ruumi ja võimalusi, siis on mõistlik esemed ajutiselt tõsta esikusse, koridori või garaaži ja siis edasi jaotada juba õigetesse tubadesse või
viiakse kolimisautosse, sest nii ei pea iga eseme pärast jalanõusid uuesti ära võtma või jalga panema. Suurema kolimise ja kolimismeeskonna puhul saab osa meeskonnast toimetada sees ja teised väljas, siis
ei ole ka ajutine ladustamine esikus, koridoris või garaažis vajalik.

Tuisk, halb nähtavus ja rasked teeolud
Tulenevalt ilmastiku- ja liiklusoludest talvel, võib asjade transport võtta tavapärasest rohkem aega.